Daly BMS - 48V 60A Układ zabezpieczający akumulator

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 319,00 zł

319.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Pin It

Opis

Daly - 13S60A Common Port to układ zarządzania baterią, który został zaprojektowany do monitorowania i kontrolowania akumulatorów litowo-jonowych o napięciu 48V (13S). Ten konkretny model ma maksymalną wydajność rozładowania wynoszącą 60 amperów, co czyni go odpowiednim dla wielu zastosowań, w których potrzebna jest kontrola i ochrona baterii.

Zarządzanie napięciem:

13S 60A jest zaprogramowany do monitorowania napięcia na każdym z 13 ogniw litowo-jonowych w akumulatorze. To pozwala na równomierne rozładowywanie i ładowanie ogniw, co zwiększa trwałość baterii.

Obudowa służąca za radiator:

BMS 13S 60A Common Port jest wyposażony w specjalnie zaprojektowaną obudowę, która pełni rolę radiatora. Ta obudowa wykonana z materiałów przewodzących ciepło, takich jak aluminium lub miedź, została umieszczona w układzie w celu efektywnego odprowadzania ciepła wydzielającego się podczas pracy układu. Radiator w formie obudowy zapewnia lepsze rozpraszanie ciepła, co chroni układ BMS przed nadmiernym przegrzewaniem, a co za tym idzie, przed uszkodzeniem. Dzięki temu konstrukcja BMS utrzymuje stabilną temperaturę pracy, co przyczynia się do dłuższego okresu eksploatacji i niezawodności całego systemu akumulatora litowo-jonowego.

Budowa bms Daly 10s15a

Zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem:

BMS chroni akumulator przed nadmiernym rozładowaniem poprzez wyłączanie zasilania, gdy napięcie ogniw spadnie poniżej bezpiecznego poziomu.

Zabezpieczenie przed przeładowaniem:

Układ monitoruje również proces ładowania i wyłącza ładowanie, gdy napięcie osiągnie maksymalny poziom, co zapobiega przegrzewaniu i uszkodzeniom ogniw.

Balansowanie ogniw:

BMS posiada funkcję balansowania, która pomaga wyrównać poziomy naładowania każdego z ogniw w pakiecie, co poprawia ogólną wydajność akumulatora.

Ochrona przed zwarciami:

Układ BMS jest wyposażony w zabezpieczenie przed zwarciami, co pomaga uniknąć uszkodzeń akumulatora w przypadku krótkotrwałego zwarcia.

Zastosowania:

BMS 13S 60A Common Port jest często stosowany w elektrycznych rowerach, hulajnogach, skuterach oraz innych urządzeniach zasilanych bateriami litowo-jonowymi. Zapewnia nie tylko bezpieczne ładowanie i rozładowywanie, ale także przedłuża żywotność akumulatora, co jest kluczowe w przypadku urządzeń mobilnych. Przed zakupem i instalacją BMS, zawsze należy zapoznać się z dokumentacją producenta oraz upewnić się, że jest on kompatybilny z konkretnym rodzajem akumulatora i zastosowaniem, do którego będzie używany.

Instrukcja podłączenia BMS

  • Podłącz przewód B- wychodzący z BMS do bieguna minusowego pakietu
  • Cienki czarny przewód przylutuj do bieguna minusowego pierwszej celi pakietu.
  • Cienkie czerwone przewody zaczynając od B1 na B13 kończąc przylutuj do biegunów dodatnich kolejnych cel.
  • Sprawdź napięcia we wtyczce balancera, powinny być takie same.
  • Podepnij wtyczkę balancera do układu BMS
  • Po ukończeniu lutowania sprawdź, czy napięcie na pinach B+ i B- jest takie samo jak na pinach P+ i P-
  • Jeżeli napięcia są zgodne, BMS został zamontowany prawidłowo.

Parametry:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl